Pre-admitere 2024, locuri fără taxă

În luna aprilie va avea loc concursul organizat pentru ocuparea locurilor fără taxă, de la forma de învățământ cu frecvență, aferente anului universitar 2024-2025.

Acest concurs are drept obiectiv pre-admiterea la programele de studiu: Management, Contabilitate și Informatică de Gestiune, Drept, Administratie publică, Economia Comerțului, Turismului și Serviciilor și se va face pe baza unui test grilă, susținut la una din disciplinele: Limba și literatura română, Geografie, Economie, Matematică.

Subiectele vor fi elaborate după tematicile de bacalaureat.

Data și ora desfășurării concursului de pre-admitere 2024 pentru locurile fără taxă:

• Brăila, 17 Aprilie, ora 14.30;
  • Pitești, 24 Aprilie, ora 15.00;
  • Rm. Vâlcea, 17 Aprilie, Ora 13.00.

Pentru înscrieri, vă așteptăm la centrele universitare din Brăila, Pitești sau Râmnicu Vâlcea. De asemenea, pentru mai multe detalii, ne puteți contacta telefonic.

Vă așteptăm!