Home » Stiri » Cercurile Științifice Studențești - Ediția XXX

In perioada 19.05 -26.05.2022, în centrele Universității Constantin Brâncoveanu se va organiza cea de-a XXX- a editie a Sesiunii Cercurilor Științifice Studențești.

Astfel,în data de 19.05 la Facultatea din Râmnicu Vâlcea, începând cu ora 10.00, studenții vor putea dezbate, în format fizic, teme de interes.

În data de 24.05, în centrul universitar Pitești, în parteneriat cu Universitatea de Stat Alecu Russo din Bălți, studenții din Pitesti si Republica Moldova vor analiza modul în care problemele economice și sociale le afectează viitorul. Lucrările vor fi dezbătute și analizate în format online, începând cu ora 10.00.

În data de 26.05, ora 10.00, la facultatea din centrul Brăila se vor organiza, în format fizic, dezbateri cu caracter multiplu.

Secțiunile permit dezbaterea unor probleme din domeniile: management, marketing, comunicare, finanțe, contabilitate, drept și politici publice, mediu, educație antreprenorială.

Alături de studenții și cadrele didactice ale Universității Constantin Brâncoveanu vor participa elevi și profesori din licee din Argeș, Brăila și Vâlcea și specialiști invitați.